Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W ostatnią niedzielę października chcemy Panu Bogu podziękować za ten Dom modlitwy i składania ofiary, którym jest nasza świątynia. Pamiętamy o tych, którzy budowali ten kościół oraz tych, którzy przez modlitwę, cierpienie i ofiary serca nadal troszczą się o jej utrzymanie, także w tym niełatwym okresie ograniczeń związanych z trwającą epidemią. Niech dobry Bóg ma Was w swojej opiece i obdarza wszelkim błogosławieństwem.

• Przypominamy, że w związku z nowymi ograniczeniami w naszej świątyni może jednorazowo przebywać 228 osób, dlatego zachęcamy do udziału we Mszy świętej także w dni powszednie.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki oraz czwartki do włączenia się w prowadzenie tej pięknej modlitwy zapraszamy dzieci.

• W poniedziałek (26. X.) wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

• W środę (28. X.) święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W najbliższą niedzielę (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych, którzy nam torują drogę do nieba. Msze święte jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 16. Na cmentarzu parafialnym będą dwie Msze święte z wypominkami: o godz. 12 oraz o godz. 14.30, po której wyruszy procesja po cmentarzu z modlitwą w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

• Zachęcamy, by odwiedziny grobów naszych bliskich zmarłych rozłożyć na kolejne dni listopada, kiedy możemy uzyskać dla nich także łaskę odpustu zupełnego – zgodnie z przywilejem udzielonym przez Stolicę Apostolską. Możliwość Spowiedzi świętej przed uroczystością w sobotę od godz. 17.

• Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii, a we Wszystkich Świętych także na cmentarzu. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk. Wypominki roczne są: przed Mszą św. o 8.30, przed 10.00, przed Mszą o 11.30. W I wtorki miesiąca o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa za wypominanych. Za wypominane w niedziele odprawiana jest Msza święta w IV piątek każdego miesiąca. Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane z okazji wypominek.

• Niech nadchodzące dni, które kierują nasze umysły i serca w stronę nieba, będą pełne Bożego pokoju. Pamiętajmy, że każda godnie przyjmowana Komunia święta umacnia nas w ziemskim pielgrzymowaniu i toruje drogę do szczęśliwej wieczności.