• Rozpoczynamy miesiąc wdzięczności za dar wolności, za która kolejne pokolenia płaciły tak wielką cenę, a zarazem troski o duchową wolność oraz trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

• W poniedziałek (2. VIII.) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W tym dniu przypada piąta rocznica śmierci Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, dlatego polecajmy go z wdzięcznością Bożemu Miłosierdziu.

• W środę (4. VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (5. VIII.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18.00, nabożeństwo oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (6. VIII.) święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wawelu wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą przechodzić przez teren naszej Parafii, dlatego otoczmy ich życzliwością i modlitwą. Przypominamy, że zapisy do Wspólnoty Prądnickiej będą od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 15 do 18 w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (7. VIII.) Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane na tacę, do kopert czy na konto parafialne, które są znakiem wspólnej troski o piękno naszej świątyni. W przyszłą niedzielę (8. VIII.) przybędzie do naszej Parafii ks. Michał Kowalski z Woli Zachariaszowskiej, by wygłosić kazania oraz poprosić – jak co roku – o wsparcie w budowie kościoła.

• W dniu 12 sierpnia (czwartek) odbędzie się pielgrzymka do Ludźmierza. Szczegółowe informacje podane są na plakacie, a zapisy w zakrystii.

• Podczas prywatnej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, prosząc także o dar żywej wiary oraz wzajemnej miłości w każdej rodzinie.