• Wraz ze św. Dominikiem oraz pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę dziękujemy Bogu za skarb wiary i chcemy się uczyć wzajemnej miłości przy sercu Maryi – naszej Matki. Modlitwą i ofiarą serca chcemy też wesprzeć parafię w Woli Zachariaszowskiej, która podjęła ogromny trud budowy kościoła.

• W poniedziałek (9. VIII.) przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

• We wtorek (10. VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• W środę (11. VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (12. VIII.) odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Gaździny Podhala – do Ludźmierza, pod przewodnictwem ks. Piotra. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, dlatego po Mszy św. można zgłosić się do zakrystii.

• W piątek (13. VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji: o pokój na świecie, trzeźwość w rodzinach oraz łaskę nawrócenia grzeszników.

• W sobotę (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.

• W przyszłą niedzielę (15. VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie ziół i kwiatów będzie na każdej Mszy świętej.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, a wśród nich nowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Niech Maryja – najlepsza Przewodniczka do nieba, uczy nas żyć na co dzień mądrością Ewangelii.