• Rozpoczynający się Synod w diecezjach całego świata jest czasem refleksji, modlitwy oraz szukania odpowiedzi na pytanie: Jaka jest nasza wiara oraz świadectwo życia chrześcijańskiego? Sam Jezus przypomina nam dzisiaj, że „Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.

• Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki i wtorki do włączenia się w prowadzenie różańca zapraszamy dzieci.

• W poniedziałek (18. X.) przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia.

• W środę (20. X.) przypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Akademii Krakowskiej, który jest głównym patronem archidiecezji i miasta Krakowa. Jego opiece polecajmy także profesorów i studentów, by czas zdobywania nauki był także czasem kształtowania charakterów i prawych sumień. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (22. X.) uroczystość św. Jana Pawła II, papieża rodzin, który jest także głównym patronem Województwa Małopolskiego.

• W sobotę (23. X.) wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana oraz św. abpa Józefa Bilczewskiego.

• W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny, dlatego przybędą do nas Siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego, które będą rozprowadzać kalendarze na kolejny rok. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można już składać w zakrystii. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym także nowego numeru miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech Maryja – Królowa Różańca świętego pomaga nam żyć na co dzień duchem i mądrością Ewangelii.