• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.

• W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• W poniedziałek (13. XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a zarazem 40 rocznica wprowadzenia „stanu wojennego” w naszej Ojczyźnie, dlatego prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich rodaków, byśmy umieli odpowiedzialnie korzystać z daru wolności.

• We wtorek (14. XII.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

• W środę (15. XII.) Modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Msza święta roratnia z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (16. XII.) podczas Adoracji od godz. 1730 będziemy błagać Boga o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (17. XII.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (18. XII.) po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo maryjne oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia przed ołtarzem stanęła choinka, ubrana w kolorowe serduszka. Każde serduszko to pomoc dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o zabranie serduszek i przygotowanie pomocy w postaci paczek. Będą one przyjmowane w salce katechetycznej w poniedziałek 20 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20, zaś wydawane osobom ubogim we wtorek 21 grudnia w tych samych godzinach.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę.

• Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.