Z Bożym Błogosławieństwem – w Nowy Rok!

Tajemnica Bożego Narodzenia uświadamia nam radosną prawdę, że Bóg jak najlepszy Ojciec troszczy się o każdą rodzinę, wspólnotę, o każde dziecko. Boży Syn staje się naszym Bratem, pragnie zamieszkać wśród nas jak Domownik, Przyjaciel i najlepszy Przewodnik na drogach wiary oraz wzajemnej miłości. Wchodzi z miłością „między lud ukochany”, by dzielić z nami „trudy i znoje”, których doświadczamy także w tym niełatwym okresie trwającej wciąż epidemii i wielu ograniczeń, które próbują odebrać nam nadzieję i pokój serca.

Wszystkich Parafian pragniemy serdecznie zaprosić na kolejną, nietypową – ze względu na trwającą jeszcze epidemię – „kolędę” parafialną i domową. Mieszkańców kolejnych rejonów zapraszamy do kościoła parafialnego (według zamieszczonego harmonogramu) w dniach od 27 grudnia do 13 stycznia na Msze święte o godz. 18, które będą odprawiane w Waszej intencji. Chcemy przekazać indywidualne błogosławieństwo dla każdej Rodziny, wypraszając u Boga potrzebne łaski na Nowy Rok dla wszystkich domowników. Będzie też woda święcona i obrazki kolędowe.

Druga część parafialnej kolędy powinna mieć charakter rodzinny i stanowić przedłużenie modlitwy liturgicznej w świątyni. Dlatego przedstawiciele poszczególnych Rodzin na zakończenie Mszy świętej otrzymają świąteczny numer „Głosu Matki Kościoła” z tekstami modlitw oraz artykułów do medytacji, które mogą być pomocą w przeżyciu „domowej kolędy” oraz inspiracją na kolejne miesiące pogłębiania życia religijnego w Rodzinie.

Podobnie jak w roku poprzednim będzie też możliwość kolędy w domach rodzinnych, zwłaszcza poświęcenia nowych mieszkań, zgłoszenia się nowych Parafian, nawiedzenia tych, którzy już do świątyni przyjść nie mogą. Są do tego przygotowane na stoliku pod chórem specjalne kartki, na których trzeba umieścić swoje dane z numerem kontaktowym i włożyć do skrzynki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Trzeba tego dokonać do 6 stycznia, by było możliwe zrobienie harmonogramu odwiedzin w danym rejonie duszpasterskim. Dziękujemy już teraz za wyrozumiałość, cierpliwość i kolędowe dary serca. Ufamy, że Bóg pozwoli nam przeżyć ten czas w zdrowiu, z nadzieją na lepszą przyszłość.

Niech Maryja – Matka Kościoła, Przewodniczka na drogach wiary i wzajemnej miłości, zatroskana o miłość, pokój oraz szczęście każdej Rodziny, wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski na każdy dzień, byśmy nadal strzegli skarbu wiary i dzielili się nim z innymi.

Z kapłańskim błogosławieństwem –

Ks. Proboszcz wraz z Księżmi współpracownikami