• Od Świętej Rodziny z Nazaretu chcemy się uczyć miłości, która nie unosi się pychą, nie szuka swego, ale jest cierpliwa, przebaczająca i wierna. Modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, przeżywające swoje jubileusze, a także te, które przeżywają czas próby, kryzysu, by w spotkaniu z Jezusem na modlitwie szukały zgody oraz Bożej mądrości.

• Dziś przypada także święto św. Szczepana, od którego uczymy się odważnej wiary. Tradycyjnie modlitwą i ofiarą serca pragniemy wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

• W poniedziałek (27. XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

• We wtorek (28. XII.) święto świętych Młodzianków, męczenników.

• W środę (29. XII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (31. XII.) wspomnienie św. Sylwestra - papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego, który wzywa nas do wdzięczności za każdy dzień życia, zwłaszcza za wspaniałe dni przeżyte w łasce uświęcającej. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18 oraz Nieszpory na zakończenie mijającego roku. Na ten dzień Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

• W sobotę (1.I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynająca Nowy 2022 Rok. W tym dniu porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem 55 Światowy Dzień Pokoju. Z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W ramach tegorocznej „kolędy” od poniedziałku zapraszamy kolejne rejony do świątyni, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za skarb wiary i prosić o potrzebne łaski dla wszystkich Rodzin. Zaproszenie wraz z harmonogram poszczególnych rejonów jest do zabrania pod chórem. Można je zabrać także dla sąsiadów, by mogło dotrzeć do każdego mieszkania. Osoby pragnące zaprosić kapłana z kolędą do domu, zwłaszcza pragnące poświęcić nowe mieszkanie, są proszone o wypełnienie formularza i złożenie go do skrzynki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do 6 stycznia.

• Niech świętowanie Bożego Narodzenia także w domach rodzinnych, połączone ze śpiewem kolęd oraz wspólną modlitwą, umocni w naszych sercach więź zaufania i wzajemnej miłości.