Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W poniedziałek (6. VI.) święto NMP Matki Kościoła, która jest Patronką naszej świątyni i parafii. Msze święte z okazji odpustu o godz.: 7, 9, 16 i 18. Sumę odpustową z procesją wokół kościoła o godz. 18 odprawi Ks. dr Jan Piwowarczyk. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Po uroczystości spotkanie Akcji Katolickiej.

• Młodzież do Bierzmowania zapraszamy na specjalne triduum z prośbą o dary Ducha Świętego oraz bezpośrednie przygotowanie do tego sakramentu w niedzielę, wtorek i środę od godz. 19.00. Spowiedź święta w środę od 16.30.

• We wtorek (7. VI.) wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

• W środę (8. VI.) wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Msza św. z nowenną do MBNP oraz nabożeństwem czerwcowym godz. 18.

• W czwartek (9. VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas Mszy świętej o godz. 18 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Jan Zając.

• W sobotę (11. VI.) wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także miesięcznik dla dzieci „Staś”.

• Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą oraz systematyczną ofiarą serca składaną na tacę, w kopertach i na konto wspierają naszą Parafię. Jest to piękny znak wspólnej troski o funkcjonowanie Kościoła.

• Podczas prywatnej adoracji z racji I niedzieli miesiąca prośmy Jezusa, by Jego Serce, które jest cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, było dla nas wszystkich źródłem miłości oraz Bożego pokoju na każdy dzień.