• Jezus kieruje dziś do nas szczególne zaproszenie: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje.” Dlatego gromadząc się przy ołtarzu Chrystusa pragniemy przy Jego Sercu kształtować nasze umysły i serca.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w uroczystości Bożego Ciała. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do dzieci, młodzieży, Służby Liturgicznej Ołtarza, Chóru oraz osób, które przygotowały piękne ołtarze. Nie było nam dane wyjść na zewnątrz z powodu deszczu, ale Bóg przyjął dar Waszych serc jako wyraz wdzięczności za stałą obecność Jezusa wśród nas w Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy na procesje w oktawie Bożego Ciała, które przeżywamy po Mszy świętej o godz. 18.

• W poniedziałek (20. VI.) wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu.

• We wtorek (21. VI.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

• W środę (22. VI.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (23. VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W piątek (24. VI.) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich klas o godz. 8 rano. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz nauczycieli do wspólnego dziękczynienia za kolejny rok nauki! Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę (25. VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza święta na zakończenie roku formacyjnego dla lektorów, ministrantów, oazy oraz scholi o godz. 10.00. Po Eucharystii wspólna agapa.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 informuje, że zebranie z Rodzicami uczniów klas I roku szkolnego 2022/23 odbędzie się 21 czerwca o godz. 18 w świetlicy szkolnej.

• Ofiarą do puszek możemy dziś wesprzeć 24-letniego Jakuba, który walczy o życie, a na bardzo kosztowne leczenie udało się zebrać dopiero połowę sumy. Jego los jest teraz w rękach ludzi o miłosiernym sercu!

• Niech Boże Serce, w którym są wszystkie skarby mądrości i umiejętności, czuwa nad każdą rodziną i wspólnotą naszej Parafii, udzielając wszystkim obfitego błogosławieństwa.