• Pytanie Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” domaga się dojrzałej odpowiedzi od każdego z nas. W bogactwo żywej wiary wprowadzał nas przez kolejne lata pontyfikatu św. Jan Paweł II, który żył w blasku ewangelicznej Prawdy na co dzień i skarb wiary chciał przekazać kolejnym pokoleniom. Takiej postawy uczy nas także św. Jadwiga Śląska, którą dziś wspominamy.

• W poniedziałek (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.

• We wtorek (18. X.) święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia.

• W środę (19. X.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (20. X.) przypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Akademii Krakowskiej, który jest głównym patronem archidiecezji i miasta Krakowa.

• W piątek (21. X.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (22. X.) uroczystość św. Jana Pawła II, papieża rodzin, który jest także głównym patronem Województwa Małopolskiego.

• Dziś ofiarą do puszek możemy wesprzeć młodzież w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii. Wypominki roczne są przed Mszą św. o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30, natomiast wypominki jednorazowe będą odczytywane oraz omadlane częściowo w samą uroczystość, a kolejne w oktawie Wszystkich Świętych przed Mszą świętą wieczorną. Ofiary na wypominki jednorazowe są dobrowolne, zaś na wypominki roczne za daną osobę według zwyczajowej ofiary składanej na Mszę świętą. Za wszystkich wypominanych odprawiane są Msze święte na cmentarzu oraz w czwarty piątek każdego miesiąca. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Niech Maryja – Królowa Różańca świętego pomaga nam żyć na co dzień duchem i mądrością Ewangelii.