Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

Drodzy Parafianie, Czciciele Jezusa i Maryi – Matki Kościoła!
W atmosferze świąt Bożego Narodzenia pragniemy przekazać słowa pamięci i wdzięczności za każde dobro, którego doświadczamy w ciągu całego roku. Nasza Parafia na Prądniku Białym „narodziła się” przed 40 laty. Rozwija się duchowo i materialnie dzięki życzliwości oraz współpracy ludzi dobrej woli.

Po szczęśliwie zakończonym okresie pandemii pragniemy nawiedzić Wasze domy z darem Bożego błogosławieństwa w ramach tradycyjnej „kolędy”. Na folderze dostępnym w kościele oraz dostarczanym przez Pocztę do każdej Rodziny, zamieszczamy jej program. Pragniemy jednak, by poszczególne Rodziny czy indywidualne Osoby potwierdziły chęć przyjęcia kapłana. Bardzo chcielibyśmy dotrzeć również do ludzi starszych, chorych, samotnych, a także do nowych Parafian, którzy pojawili się na terenie naszej Parafii dopiero w ostatnim czasie. Witamy ich bardzo serdecznie w naszej Wspólnocie!

Wypełniony Formularz zgłoszenia Kolędy prosimy wrzucić do specjalnej skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego do 20 grudnia 2022 roku. Bardzo prosimy o szczególny gest miłosierdzia wobec bliźnich, jakim będzie powiadomienie o planowanej kolędzie w danym rejonie duszpasterskim swoich Sąsiadów, zwłaszcza starszych lub chorych, i złożenie w ich imieniu wypełnionego Formularza w Parafii NMP Matki Kościoła na Prądniku Białym.

Niech Maryja – Matka Kościoła, Przewodniczka na drogach wiary i wzajemnej miłości, zatroskana o miłość, pokój oraz szczęście każdej Rodziny, wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski na każdy dzień, byśmy nadal strzegli skarbu wiary i dzielili się nim z innymi.


Z kapłańskim błogosławieństwem –

Ks. Proboszcz wraz z Księżmi współpracownikami