• Św. Jan Chrzciciel daje nam jednoznaczne świadectwo, że Jezus jest Synem Bożym, który przyszedł na ziemię po to, aby nas wyrwać z niewoli grzechu. Gromadząc się w świątyni chcemy więc dziękować za włączenie nas w to zbawcze dzieło i wraz z Psalmistą wyznać: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.

• Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 będzie parafialny śpiew kolęd pod hasłem: „Radujmy się z Bożego Narodzenia”.

• We wtorek (17. I.) wspomnienie św. Antoniego, opata.

• Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

• W środę (18. I.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (19. I.) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

• W piątek (20. I.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (21. I.) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna oraz Apel z Janem Pawłem II.

• W przyszłą niedzielę (22. I.) będzie możliwość wsparcia Fundacji, która organizuje pielgrzymkę chorych i niepełnosprawnych dzieci do Lourdes.

• Caritas naszej Archidiecezji prosi o pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Szczegóły akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdują się w załączonej do plakatu informacji w gablocie parafialnej.

• W najbliższym tygodniu będziemy odwiedzać kolejne Rodziny, które wyraziły chęć przyjęcia kapłana w ramach tradycyjnej kolędy. Harmonogram kolędy jest umieszczony w Internecie, w gablocie parafialnej i na folderach.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych, a także korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, byśmy mogli umacniać i rozwijać otrzymany od Boga skarb wiary.

• Wsparci Bożym błogosławieństwem starajmy się o to, by duch prawdy, jedności i braterstwa był coraz bardziej obecny w naszych sercach.