• Pan Jezus pragnie każdego człowieka obdarzyć duchowym przejrzeniem, dlatego nas zapewnia: Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia. O łaskę Bożego spojrzenia, w duchu prawdy i miłości, prośmy dla naszych rodzin oraz całej Ojczyzny, która tak bardzo potrzebuje jedności i solidarności budowanej na fundamencie Bożych przykazań. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. kard. Stanisława Dziwisza w 25 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17. Tradycyjnie w IV i V niedzielę Wielkiego Postu ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• W poniedziałek (20. III.) przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jego opiece polecajmy naszą Ojczyznę, a także ks. Józefa Litwę oraz s. Józefinę w dniu ich imienin.

• W środę (22. III.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (24. III.) Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• W sobotę (25. III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Siostry Duszy Chrystusowej zapraszają z okazji ich święta na Mszę świętą o godz. 9 do kaplicy przy ul. Matki Tajber 1. Tajemnica Wcielenia Syna Bożego jest przeżywana także jako Dzień Świętości Życia, dlatego w tym dniu podejmujemy dzieło Duchowej adopcji, w trosce o miłość i należny szacunek dla każdego poczętego dziecka. Rano wyruszy pielgrzymka do Kalwarii oraz Zakrzowa, zaś wieczorem rozpoczniemy misje parafialne. Szczegółowy program misji umieszczony jest w gablocie, w Internecie oraz na ulotkach, które były wysłane do każdej rodziny przy okazji kolędy (są jeszcze do zabrania na stoliku pod chórem).

• Hasłem przewodnim naszych misji parafialnych, które poprowadzą Ojcowie Paulini, są słowa: „Z Maryją do źródeł Miłosierdzia”. Prośmy już dziś Maryję – Matkę Kościoła, by ten święty czas pomógł nam na nowo odkryć piękno nauki objawionej oraz bogactwo Bożych łask, które płyną do naszych serc poprzez święte sakramenty. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Bogiem, który pragnie napełnić nasze umysły i serca darem ewangelicznej mądrości, przebaczającej miłości oraz prawdziwego pokoju.