• Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszego zbawienia. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyty czas misji parafialnych, które nam pomogły odnaleźć własne miejsce przy sercu Pana Jezusa. Wspominając 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II chcemy na nowo odkrywać bogactwo tego pontyfikatu, Jego bezgranicznej miłości wobec Boga oraz ogromnego szacunku dla każdego człowieka.

• Dziś o godz. 13.30 wyruszy symboliczny „Biały Marsz” z krakowskich Błoń na Rynek Główny, gdzie o godz. 15 będzie odprawiona Msza święta. Od godz. 20 modlitewne czuwanie pod oknem papieskim na Franciszkańskiej 3, gdzie podczas każdej pielgrzymki polska młodzież spotykała się z Janem Pawłem II, by uczyć się Bożej mądrości. Możliwość prywatnej adoracji oraz dziękczynnej modlitwy za dar pontyfikatu w naszej świątyni do godz. 22.

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.

• Możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej od poniedziałku do piątku codziennie do godz. 7.30 rano, a także po południu od godz. 17 do 18.

W poniedziałek (3. IV. ) po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (5. IV.) odwiedziny chorych, którzy sami nie mogą przyjść do świątyni. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii. Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W Wielki Czwartek (6. IV.) będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz kapłaństwa. Różaniec w intencji powołań o godz. 17.30. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Czas na indywidualną rozmowę z Panem Jezusem do godz. 22.

• W Wielki Piątek (7. IV.) jako jedyny dzień w roku nie ma Mszy świętej, bo najdoskonalszą ofiarę za nas wszystkich złożył Jezus Chrystus na Golgocie. Naszą wdzięczność wyrazimy podczas Drogi krzyżowej o godz. 15 oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18. Czas na refleksję oraz rozważenie Bożej miłości płynącej z Krzyża będzie do godz. 24. Czuwanie Akcji Katolickiej od godz. 21, zaś Kręgów Domowego Kościoła od godz. 22.

• W Wielką Sobotę (8. IV.) Adoracja w dolnej części kościoła od godz. 7, Jutrznia o godz. 8. Święcenie pokarmów od godz. 9 - 16 co 15 minut. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18. Na zakończenie liturgii paschalnej procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

• Pod chórem jest do nabycia za dobrowolną ofiarę najnowszy tomik poezji ks. Piotra Pałasza: „W Krzyżu zbawienie”. Prośmy Jezusa Miłosiernego, by kolejne dni Wielkiego Tygodnia oraz nadchodzące Święta były przeżywane w atmosferze pokoju i wzajemnej miłości.