• Wspominając 23 rocznicę kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza. Prosimy Go o dar nowych powołań, by orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata. Wdzięczną modlitwą otaczamy ks. kard. Stanisława Dziwisza w 25 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej oraz 60 rocznicy święceń kapłańskich.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, a także o powołania kapłańskie oraz dobre urodzaje.

• W poniedziałek (1. V.) wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

• We wtorek (2. V.) wspomnienie św. Atanazego, bpa i dra Kościoła.

• W środę (3. V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Msza święta dla tegorocznych maturzystów w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30.

• W czwartek (4. V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. Z racji I czwartku zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (5. V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (6. V.) święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. Z racji I soboty miesiąca Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech kolejne dni przeżywane pod opieką Maryi pomogą nam pogłębić naszą przyjaźń z Jezusem Dobrym Pasterzem, który szuka także zagubionych owiec, by doprowadzić je do źródeł Bożego Miłosierdzia!