• Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność. Pragniemy w tych dniach przygotować nasze umysły oraz serca na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela, który prowadzi nas niezawodną drogą prawdy i miłości.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30. Dla dzieci I Komunijnych będzie to „Biały Tydzień”, dlatego prośmy dla nich oraz ich Rodziców o łaskę żywej wiary i szczerej przyjaźni z Jezusem.

• W poniedziałek (22. V.) wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.

• W środę (24. V.) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada złoty jubileusz kapłaństwa Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (26. V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Rodziców, prosząc Pana Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.

• W sobotę (27. V.) wspomnienie św. Pawła VI, papieża. W tym dniu odbędzie się VI Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Siedlca. Szczegółowe informacje podane są na plakatach oraz na stronie internetowej Sióstr.

• Wycieczka dla Lektorów, Ministrantów, Oazy, Scholki i Chóru w Góry do Zakopanego jest zaplanowana na sobotę 17 czerwca, zaś Pielgrzymka do Ludźmierza w kolejną sobotę w dniu 24 czerwca. Szczegółowy program podany jest na plakatach, a możliwość zapisu w zakrystii.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech Maryja, która jest Matką i Królową wszystkich Rodzin, wyprasza u Boga potrzebne łaski na każdy dzień ufnego podążania za Jezusem drogą prawdy i wzajemnej miłości.