Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• U progu Wielkiego Postu sam Jezus przypomina nam, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• Zespół Charytatywny dziękuje za jałmużnę wielkopostną w kwocie 8.496 zł, która będzie przeznaczona na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Wyrażamy również wdzięczność za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne, dzięki którym nabrały już blasku i piękna salki katechetyczne dla wszystkich wspólnot i grup działających przy Parafii.

• W poniedziałek (2. III.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (5. III.) z racji I czwartku miesiąca Żywe Róże Różańcowe zapraszają na Mszę świętą i nabożeństwo o godz.18.

• W piątek (6. III.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Od kilku dni wyświetlany jest w kinach piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nasza Ojczyzna została oddana Sercu Jezusowemu sto lat temu, gdy bolszewicy stali u stóp Warszawy. Już dzisiaj można w zakrystii wpisać się na ten film pt. „Najświętsze Serce”, który będzie emitowany dla naszej Parafii w „Multikinie” w dniu 12 marca o godz. 19.30. Szczegóły dotyczące biletów podane są na plakatach.

• Jednym z postanowień wielkopostnych może być włączenie się do Żywej Róży Różańcowej. Lista chętnych jest umieszczona na stoliku przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – trzeba tylko trochę odwagi i dobrej woli, aby podejść i wpisać swoją gotowość, bo gorliwa modlitwa różańcowa jest najlepszym lekarstwem na wszelkie wirusy; zwłaszcza te, które próbują nam zagrodzić drogę do szczęścia wiecznego. Rozpoczynamy od Róży Męskiej, której patronuje św. Ojciec Pio oraz Róży Żeńskiej, której patronuje św. Joanna Beretta Molla. Mamy już 5 Żywych Róż, ale jest nadzieja, że powstaną kolejne, bo jest wielu szlachetnych mężczyzn i kobiet, którzy chcą być blisko Jezusa oraz Matki Najświętszej. Ona jest Matką pięknej miłości i Królową wszystkich rodzin. To tylko jeden dziesiątek Różańca, ale złączony z innymi – stanowi potężną moc. Nie zmarnujmy tej duchowej szansy!

• Caritas Archidiecezji Krakowskiej zachęca do przekazania 1% podatku na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Ulotki z kontem są na stoliku pod chórem. Nadal poszukiwany jest dawca szpiku dla 7-letniej Madzi. Szczegółowe informacje są umieszczone na plakatach. Niech Jezus będzie na nas źródłem Prawdy, która wyzwala i pozwala duchowo wzrastać.