• Przeżywany dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przekaz Dobrej Nowiny. Ofiarą do puszek pragniemy wesprzeć tych, którzy także w naszym imieniu podejmują trud posługi misyjnej, z dala od ojczystego kraju. Wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

• Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• W środę (11. III.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18. Pół godziny wcześniej s. Krystyna Kuszak – Adoratorka Krwi Chrystusa pragnie zapoznać z Nabożeństwem do Krwi Chrystusa, dlatego chętnych zapraszamy do kościoła na godz. 17.30.

• W czwartek 12 marca o godz. 19.30 odbędzie się projekcja filmu pt. „Najświętsze Serce”. Nasza Ojczyzna została oddana Sercu Jezusowemu sto lat temu, gdy bolszewicy stali u stóp Warszawy. Osoby już zapisane mogą odebrać bilety w zakrystii, a kolejni chętni mogą nabyć bilety w cenie 13 zł w kasie „Multikina” (ul. Dobrego Pasterza) z podaniem hasła „Parafia”.

• W piątek (13. III.) przypada 7 rocznica wyboru na stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka, dlatego otoczmy go ufną modlitwą, zwłaszcza podczas Mszy św. oraz nabożeństwa Drogi krzyżowej ofiarowanej w jego intencji.

• Do tej pory do Róży Męskiej, której patronuje św. Ojciec Pio wpisało się ośmiu odważnych mężczyzn, zaś do Róży Żeńskiej, której patronuje św. Joanna Beretta Molla wpisało się sześć szlachetnych niewiast. Zapewne takich osób jest o wiele więcej, ale trzeba zdobyć się na odwagę, by pod opieką Maryi uczyć się prawdziwej mądrości serca. Dla osób, które już się wpisały na listę, tajemnice Różańca są do odebrania w zakrystii.

• W przyszłą niedzielę (15. III.) przybędzie do naszej Parafii ks. kan. Michał Kowalski, by wygłosić kazania oraz poprosić o ofiary na budowę nowego kościoła w Woli Zachariaszowskiej, na terenie naszego Dekanatu.

• Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w dniach 9-11 marca o godz. 19 w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły rekolekcji na plakatach.

• Od 15 marca Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz kartki świąteczne.

• Niech w owocnym przeżywaniu nowego tygodnia towarzyszy nam głębokie przekonanie, że prawdziwa przemiana serca jest możliwa tylko z Jezusem, który nas zaprosił na ten parafialny Tabor – miejsce przemienienia.