• Nowy rok szkolny uświadamia nam, że do pełnego ukształtowania umysłu, serca oraz sumienia młodych ludzi konieczna jest dobra współpraca domu rodzinnego, szkoły i Kościoła. Dlatego warto pamiętać o słowach Jezusa: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tak jestem pośród nich”.

• W poniedziałek (7. IX.) wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• We wtorek (8. IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• W środę (9. IX.) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W sobotę (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. W tym dniu w naszej parafii Msza święta I Komunijna o godz. 12.

• W przyszłą niedzielę (13. IX.) tradycyjna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się o godz. 9 przy stacji „U Piłata”. Msza święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Zachęcamy do udziału w tym rodzinnym pielgrzymowaniu.

• Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na cele inwestycyjne Parafii. W najbliższej perspektywie czeka nas konieczna wymiana górnych i dolnych okien w zakrystii oraz odnowienie jej zewnętrznej elewacji.

• Karteczki z tekstami Ewangelii, które otrzymują dzieci w kolejne niedziele, niech będą dla wszystkich rodzin zachętą do rozważania Pisma Świętego z danej niedzieli oraz korzystania z książek religijnych i prasy katolickiej.

• Maryja, która prowadzi swoje dzieci do źródeł Miłosierdzia, niech wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy potrafili okazywać je bliźnim przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę, także podczas prywatnej adoracji z racji I niedzieli miesiąca.