Partnerem naszej Parafii jest "FUNDACJA PANTEON NARODOWY" - zobacz czym zajmuje się Fundacja

IV Niedziela Adwentu
2015-12-20

Autor:Ks. Proboszcz

Przeżywamy ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Wykorzystajmy ten czas do dobrego przygotowania i przeżycia świąt. Zachęcamy do udziału w Roratach, a nade wszystko oczyśćmy nasze serca w Sakramencie Pokuty. Spowiedź Adwentowa będzie 22.XII/wtorek/ od godz. 7.00 do 8.00 i od 16.00 do 18.30; z przerwą w spowiedzi od 17.00 do 17.20. Prosimy dzisiaj zgłaszać chorych. Dotyczy to tych chorych, których nie odwiedzamy na I piątki

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.30 i 7.00. Będziemy się modlić za śp. ks. Adama Srokę z racji jego imienin. Wieczorem w wigilię nie będzie Mszy św. 
Zachęcamy do chrześcijańskiego przezywania wieczoru wigilinego i świąt Bozego Narodzenia. Przy wieczerzy pamiętajmy o wspólnej modlitwie, dzieleniu się opłatkiem, o odczytaniu fr. Ewangelii o Bożym Narodzeniu   /Łk 2. 1-20/ i wspólnym śpiewie kolęd. W Wigilię w/g zwyczaju powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Przed Pasterką o godz. 23.30 czuwanie wigilijne przygotowane przez Zespół Muzyczny. Pasterka o godz. 24.00. Ofiary z Pasterki przkazemy na Fundusz Ochrony Życia SOS. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedziele. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów miesnych. W II dzień świąt / św. Szczepana/, również Msze św. jak w niedziele. ofiary składane na tacę przznaczymy na na UJPII w Krakowie.
W przyszłą niedzielę - święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. o godz. 10.00 specjalna Msza św.  i błogosławieństwo dla małżeństw, które w tym roku obchodzą 25 lecie  i 50 lecie sakramentu Małżeństwa. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności, by można było przygotować pamiątkę z tego spotkania. 
Opłatki wigiline można nabyć w zakrystii, a przy wejściu do kościoła swiece wigiline Caritas. Kolęda rozpocznie się po świętach. Więcej szczegółów w naszej gazetce parafialnej.


Powrót do ogłoszeń