NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
2016-03-27

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta naszej katolickiej religii. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas, w którym szczególnie doświadczamy miłosiernej miłości Boga. W tym wyjątkowym, świątecznym czasie pragnę życzyć doświadczenia Bożego i ludzkiego miłosierdzia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania codziennych obowiązków.

Wszyscy Księża dziękują za wypowiedziane bezpośrednie słowa życzeń, przesłanych na kartkach, sms, e-mailach. Dziękujemy Siostrze Organistce, służbie liturgicznej, Grupie Muzycznej za przygotowanie liturgii. Siostrze Zakrystiance za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wyrażamy wdzięczność tym osobom, które prowadziły adoracje, posługującym w czasie procesji, uczestniczącym w Triduum Paschalnym.
Dziękujemy tym parafianom, którzy przygotowali paczki dla potrzebujących. Akcji Katolickiej i Grupie Charytatywnej  za organizację całej akcji. Zachęcamy do nawiedzenia dolnego kościoła, w którym znajduje się Grób Pański.
Jutro II dzień świąt wielkanocnych Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na UJP II w Krakowie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na Msze św. do naszego kościoła w każdą niedzielę i święta.
Cały najbliższy tydzień tak zwanej Oktawy Wielkanocnej, bezpośrednio nawiązuje do zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym tygodniu po wieczornej Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na uroczysty charakter tych dni.
I piątek, spowiedź o godz. 7.00 i od 16.30 do 18.00
I sobota, o godz. 10.00 specjalna Msza św. dla starszych i chorych, a potem spotkanie przy stole. W naszej parafii jest to Dzień Chorych. O 17.30 Różaniec, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w Łagiewnikach.
Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby naszej parafii.