Uroczystość Najświętszej Trójcy
2016-05-22

Dzisiaj do naszego dekanatu przwiezione zostaną symbole ŚDM - to znaczy Krzyż i Obraz Matki Bożej

Przez ponad 24 godziny będą w naszym kosciele. Peregrynacja tych symboli dotyczy tylko dekanatów, a w jednej z parafii, w tym wypadku u nas; do którego to koscioła będzie przybywać młodzież i wszyscy chętni, którzy chcą sie pomodlić o dobre przeżycie tego czasu,k tóry nastąpi pod koniec lipca.
Dzisiaj więc o 12.30 przwitamy i wprowadzimy te symbole do naszego kościoła. O godz. 13.00, jak zwykle Msza św., a potem modlitwy; o 14.30 konferencja, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. o 16.00, Nabożeństwo Majowe o 17.30; o 18.00 Msza św. , a od 10.00 do 21.00 będzie miała spotkanie młodzież naszego dekanatu. Od 21.00 do 22.00 modlitwy Sióstr pracujących w dekanacie. Jutro 0o 6.30 i 7.00 Msze św., a od 8.00 do 9.00 w modlitwach uczestniczyć będą wierni naszej parafii. Potem po kolei poszczególne parafie naszego dekanatu do godz. 15.00. O godz. 15.00 pożegnamy Krzyż i obraz Matki Bożej i przekażemy do dekanatu w Bronowicach.
We wtorek - wspomnienie NMP wspomożycielki Wiernych
W czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa / Boże Ciało/. Msze św. jak w niedziele. O godz. 16.00 Msza św. , a po niej procesja do 4 ołtarzy ulicami naszej parafii. Trasa procesji : z kościoła na ul. Jasną 2, tam będzie I ołtarz. II ołtarz przy ul. Jasnej 32, a III ołtarz obok bloku nr. 6 przy ul. Pachońskiego. IV ołtarz obok bloku nr. 16 przy ul. Pachońskiego. W czasie procesji odprawimy Nabożeństwo Majowe. Po procesji Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału:przedszkolaków, dzieci szczególnie klasy III i IV, do niesienia baldachimu, feretronów. Prosimy o zaangażowanie przy przygotowaniu ołtarzy. Przy I i II ołtarzu prosimy wiernych z ul. Jasnej i Jarzynowej, przy III ołtarzu wiernych z bloku nr. 4, 4a i 6 ul. Pachońskiego, a przy IV ołtarzu wiernych z bloku nr. 14, 14a i 16 ul. Pachońskiego.
W piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystuczna wokół kościoła w ramach tzw. oktawy Bożego Ciała.