NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
2017-04-16

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta naszej katolickiej religii. Pan Jezus po zmartwychwstaniu powiedział do apostołów "Pokój wam, nie bójcie się". Życzymy wszystkim naszym mieszkańcom zdrowia, radości, nadziei pokoju na cały czas trwania Świąt i niech Jezus Zmartwychwstały dodaje siły do podejmowania codziennych obowiazków.

Dziękujemy Siostrze Organistce, Zakrystiance, Katechetce osobom śpiewającym, służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii. Wyrażamy wdzięczność tym osobom, które prowadziły adoracje, posługującym w czasie procesji, uczestniczącym w Triduum Paschalnym.
 Jutro II dzień świąt Wielkanocny. Msze św. jak w niedziele. Ofiary składane w dniu jutrzejszym przeznaczymy na UJPII w Krakowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na Msze św. w każdą niedziele i święta.
Cały najbliższy tydzień tak zwanej Oktawy Wielkasnocnej, bezpośrednio nawiązuje do zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym tygodniu po wieczornej Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjum kl. III, a o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami. W piatek nie odowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na świąteczny charakter tych dni.
W sobotę w naszej parafii dzień chorych. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych i starszych, a potem spotkanie przy stole
W przyszłą niedziele uroczystości odpustowe w Łagiewikach.
W przyszłą niedziele, w odpowiedzi na wezwania Ojca Swiętego Franciszka w Niedziele Miłosierdzia zostanie przeprowadzona zbiorka do puszek jako pomoc humanitarna, dla narodu syryjskiego, szczególnie jako pomoc dzieciom.