2019-07-14

Jezus zachęca nas do miłości wzajemnej, której uczymy się także podczas urlopów i wakacji, dziękując Bogu za dar życia i piękno stworzonego świata.

W poniedziałek (15. VII.) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 17.30 modlitewne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

We wtorek (16. VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

W czwartek (18.VII.) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W piątek (19. VII.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy świętej o godz. 18.

W sobotę (20. VII.) wspomnienie bł. Czesława, kapłana. Po Mszy świętej wieczornej Apel ze św. Janem Pawłem II.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) w niedziele i święta nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

W dni powszednie Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

W ramach pomocy misjom będzie przeprowadzona w naszej Parafii akcja składania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce - jak w roku ubiegłym - za kościołem, w poniedziałek i wtorek do godz. 16. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

Niech duchowa więź z Maryją – Królową wszystkich rodzin i Matką Kościoła, umocni w naszych sercach wiarę i napełni darem Bożego pokoju.