2019-07-21

W postawie ewangelicznej Marty i Marii chcemy się uczyć harmonii, jaka winna istnieć pomiędzy naszą modlitwą, pracą i odpoczynkiem.

W poniedziałek (22. VII.) święto św. Marii Magdaleny.

We wtorek (23. VII.) święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę (24. VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W czwartek (25.VII.) święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji tradycyjne poświęcenie pojazdów będzie w przyszłą niedzielę, a składane ofiary będą przeznaczone na pomoc misjonarzom, w ramach akcji MIVA.

W piątek (26. VII.) wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Jest już możliwość zapisu na Pieszą Pielgrzymkę z Wawelu na Jasną Górę. Lista zgłoszeń oraz szczegóły na ten temat są dostępne w zakrystii.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) w niedziele i święta nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

W dni powszednie Msze święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której podejmowane są tematy dotyczące wydarzeń z życia Kościoła, a nade wszystko dotyczące rozwoju naszej wiary oraz pogłębienia przyjaźni z Bogiem i życia chrześcijańskiego.

Niech Maryja – Matka Kościoła wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy potrafili okazywać miłosierdzie bliźnim przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.