• Psalmista ukazuje nam dzisiaj najgłębszą istotę naszej obecności w świątyni mówiąc: Błogosławiony lud, który umie się cieszyć i chodzi, Panie, w blasku Twojej obecności. Spotkanie z Bogiem jest zawsze źródłem radości, kiedy płynie nie tylko z obowiązku, ale z potrzeby serca.

• W poniedziałek (3. VII.) wspomnienie św. Tomasza, apostoła.

• We wtorek (4. VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

• W środę (5. VII.) wspomnienie św. Marii Goretti. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,dziewicy. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18.00 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (7. VII.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (8. VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, natomiast niedzielne Msze święte pozostają bez zmian.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

• Dziękujemy za wszelkie ofiary serca składane na tacę, w kopertach oraz na konto parafialne na prace związane z odnowieniem naszej świątyni. Wasza ofiarność jest pięknym znakiem wspólnej troski o piękno Domu Bożego.

• Wśród dostępnej prasy katolickiej jest jeszcze jubileuszowy numer „Głosu Matki Kościoła” oraz wakacyjny numer „Stasia”.

• W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą się zapisać w zakrystii.

• Podczas prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca prośmy o łaskę żywej wiary oraz miłości w każdej rodzinie.