• Apostoł narodów przypomina nam radosną prawdę, że „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”. Jego dobroci i miłości powierzamy także młodzież, która w tych dniach gromadzi się w Lizbonie, by wraz z Ojcem Świętym przeżyć kolejne Światowe Dni Młodzieży.

• W poniedziałek (31. VII.) wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.

• We wtorek (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

• W środę (2. VIII.) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W tym dniu przypada 7 rocznica śmierci Ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 11 odbędą się w kaplicy Sióstr Msze święte z okazji ślubów oraz jubileuszy Sióstr Duszy Chrystusowej, wśród nich naszej Siostry zakrystianki – s. Krystiany, dlatego otoczmy je wdzięczną modlitwą, prosząc także o dar nowych powołań.

• W czwartek (3. VIII.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz. 18, nabożeństwo oraz zmianką tajemnic różańcowych.

• W piątek (4. VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą świętą dla dzieci i godz. 17.

• W sobotę (5. VIII.) Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy św. Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W przyszłą niedzielę (6. VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 7 odprawianej na Wawelu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą przechodzić przez teren naszej Parafii, dlatego otoczmy ich życzliwością i modlitwą. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą się jeszcze zapisać w zakrystii.

• Rozpoczynający się miesiąc sierpień jest czasem szczególnej troski oraz żarliwej modlitwy o trzeźwość naszego Narodu, o szczęście każdej rodziny i prawdziwą wolność serca. Niech Maryja – Matka pięknej miłości uczy nas trzeźwego spojrzenia ku przyszłości oraz ewangelicznej troski o bliźnich, którzy zmagają się z różnymi formami uzależnień, by mogli odzyskać ludzką i chrześcijańską godność dzieci Bożych.