• W niedzielę Dobrego Pasterza słyszymy piękne przesłanie św. Jana, który pisze do nas: Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy. Dziękując za miłość i zaufanie prosimy też Boga o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, by orędzie Ewangelii mogło docierać do wszystkich zakątków świata.

• We wtorek (23. IV.) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• W środę (24. IV.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty.

• W sobotę (27. IV.) przypada dzień urodzin ks. kard. Stanisława Dziwisza, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą. W tym dniu będziemy także przeżywać 10 rocznicę kanonizacji Jana Pawła II.

• W naszej Archidiecezji trwa Kongres Eucharystyczny, dlatego pod chórem są jeszcze do zabrania małe książeczki pt. JESTEM Z WAMI, które mogą nam przybliżyć tajemnicę Eucharystii.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Siostra Symeona składa serdeczne podziękowanie za hojną ofiarę serca złożoną w minioną niedzielę na wsparcie posługi Sióstr Duszy Chrystusowej, które od wielu już lat prowadzą pracę misyjną w Kamerunie.

• Od wydania edyktu Metropolity Krakowskiego rozpoczyna się oficjalnie proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Heleny Kmieć, która jako świecka wolontariuszka ukazała nam, że można i warto pięknie żyć!

• Niech kolejne dni przeżywane pod opieką Maryi Matki Kościoła pomogą nam pogłębić naszą przyjaźń z Jezusem Dobrym Pasterzem, który szuka także zagubionych owiec, by doprowadzić je do źródeł Bożego Miłosierdzia!