• „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” – te słowa Psalmisty nabierają dla nas szczególnego znaczenia podczas rozpoczynających się dzisiaj rekolekcji parafialnych. Drogami Miłosierdzia poprowadzi nas w tym roku ks. Marcin Rozmus, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie i polecamy Go opiece Maryi Matki Kościoła. Błagajmy Jezusa Miłosiernego, by te dni umocniły naszą przyjaźń z Bogiem i pomogły nam uporządkować także relacje z bliźnimi.

• Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i w Internecie. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Bogiem. Spowiedź święta dla młodzieży i dorosłych we wtorek od 8 do 10 i po południu od 16 do 19. W miarę możliwości będziemy też służyć w konfesjonale codziennie pół godziną przed Mszą świętą.

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17. Tradycyjnie w dwie ostatnie niedziele ofiary składane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• We wtorek (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jego opiece polecajmy naszą Ojczyznę podczas trwającej nowenny, a także ks. kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

• W środę (20. III.) Msza święta o godz. 9 i 18 wraz z błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie znakiem wdzięczności za podjęty dla nas przez ks. Marcina trud rekolekcji.

• W czwartek od godz. 18.30 Spowiedź przed Sakramentem Bierzmowania i próba generalna.

• W piątek (22. III.) Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• W sobotę (23. III.) podczas Mszy św. o godz. 11 młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Jana Zająca.

• W Niedzielę Palmową uroczyste poświęcenie palm przy Krzyżu Papieskim o godz. 11.30 i procesja do świątyni.

• Przy ołtarzu MBNP stoi tradycyjne „drzewko miłosierdzia” z pisankami dla osób potrzebujących wsparcia. Świąteczne paczki będą przyjmowane w poniedziałek (25. III.) od godz. 10-12 i 16-20, zaś wydawane we wtorek w tych samym czasie.

• Podczas trwających rekolekcji wspierajmy się modlitwą oraz życzliwością, byśmy mogli się wszyscy duchowo odnowić i jak najlepiej przygotować nasze serca na nadchodzące święta wielkanocne.